Wydawca treści Wydawca treści

Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

OSTRZEŻENIE !

OSTRZEŻENIE !

UWAGA - NIEDŹWIEDZIE SZCZEGÓLNIE AKTYWNE !

W związku z coraz częstszymi informacjami na temat niebezpiecznych spotkań z niedźwiedziami, do jakich doszło w kilku sąsiednich jednostkach, Nadleśnictwo Cisna przypomina, iż wczesna wiosna to czas szczególnej aktywności tych drapieżników. Niedźwiedzie wybudzone ze snu zimowego, a w szczególności samice mające o tej porze roku potomstwo, mogą być wyjątkowo agresywne. Dlatego przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas pobytu w lesie. Starajmy się unikać młodników oraz miejsc oddalonych od szlaków, gdzie mogą być zlokalizowane gawry. Jednocześnie sugerujemy, aby do lasu nie wybierać się samotnie, ale raczej w towarzystwie innej osoby, która w razie zagrożenia wznieci alarm bądź udzieli pomocy.