Aktualności Aktualności

Powrót

Górskie Bractwo na Solince.

Górskie Bractwo na Solince.

Do leśnictwa Solinka zjechali harcerze z Harcerskiego Szczepu „Górskie Bractwo”

Górskie Bractwo na Solince.
Do leśnictwa Solinka zjechali harcerze z Harcerskiego Szczepu „Górskie Bractwo" przy klasztorze o.o. Kapucynów w Krośnie. W tym roku już po raz dziesiąty rozbili namioty na śródleśnej łące u podnóża  Czerenina, nad rzeką Solinką.
Przez trzy tygodnie harcerze wędrują po górach, zdobywają nowe sprawności. Podczas marszów na azymut, biegów na orientację i innych zadań sprawnościowych poznają okoliczną przyrodę. Mierzą się z własnym strachem spędzając noc w szałasie w środku lasu (sprawność „Robinsona"). Spotykają się z leśnikami przy wieczornym ognisku i słuchają opowieści o bieszczadzkich lasach i zwierzętach.
Obóz cieszy się dużą popularnością. Przyjeżdżają nań zarówno studenci jak i młodzież szkolna (najmłodsza uczestniczka ma 13 lat). Niektórzy z nas są już czwarty, piąty raz. Solinka to wspaniałe miejsce – z dala od zgiełku, otoczone lasami – mówi uczestniczka obozowiska. Bardzo lubimy tu przyjeżdżać, mimo burz i ulew, które szaleją nieraz nad namiotami, czy prażącego słońca w dzień. To najlepszy „chrzest bojowy" – dodaje z uśmiechem.

tekst i zdjęcia: Adrian Wiśniowski
 


 

 

 

 

 

 

Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

Polecamy Polecamy